Teknoloji | Üretim Teknolojileri

Sızdırmazlık Ürünleri

FEKO sahip olduğu sekiz iş istasyonu ile sızdırmazlık ürünlerinin kauçuk, plastik, takviye sacı, metal parça, yay bileşenlerinin ve metal, kauçuk ve plastik kalıplarının üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Sac Şekillendirme: Takviye sacları uygun kalitede DKP veya krom sac plakalardan, uzman mühendislerimizin tasarladığı sac şekillendirme kalıpları ile eksantrik pres ünitesinde hazırlanmaktadır.

Yüzey Hazırlama: Vulkanizasyon işlemi sırasında uygun yapışma kuvvetinin elde edilmesi için parçaların kaplama öncesi, yağ alma, çapak alma banyolarında uygun bir yüzeye sahip olmaları sağlanır. Parçaların yüzeyi kontrollü koşullar altında çinko fosfat kaplanır. Kaplama yapılan takviye saclarının yüzeylerine otomatik sistemler ile yapıştırıcı tatbik edilir.

Kauçuk Hamur Hazırlama: ASTM D 2000 standardına, müşteri ve ürün gereklerine uygun olarak tasarlanan hamur reçeteleri, 1,5 ton/gün kapasiteli banbury makinesinde hazırlanmaktadır. Testi gerçekleştirilen kauçuk hamurlar, kompresyon kalıplama sisteminde kullanılmak üzere preformer makinesinde uygun şekil ve gramajda hazırlanmaktadır.

Vulkanizasyon Ünitesi: Özel tasarlanan kompresyon kalıpları ile kompresyon preslerde kauçuk parçaların vulkanizasyon işlemi gerçekleştirilir.

Enjeksiyon Ünitesi: Plastik sızdırmazlık elemanları ve rulman parçaları, parçanın işlevine uygun seçilen plastik hammaddeler kullanılarak hassas toleranslarda üretilir.

Yay Hazırlama: Uygun standartlardaki yaylık çelik ve krom teller, otomatik yay sarma makinelerinde belirlenen standartlarda hazırlanmaktadır.

Ambalajlama: Sızdırmazlık ürünleri %100 gerçekleştirilen görsel kontrol ve periyodik ölçü kontrollerinden sonra, otomatik paketleme makinelerinde, ürünün uygun koşullarda saklanmasını sağlayan ambalajlar ile paketlenir.

Kalıp Yapımı: Tasarım mühendisleri tarafından vulkanizasyon, enjeksiyon ve soğuk metal şekillendirme kalıplarının CAD dataları hazırlanır. Kalıplar, CAM programlarıyla CNC işleme tezgahlarında hassas işleme teknikleri ile üretilir.

  • Tüm Hakkı Saklıdır © 2015 - 2022 / FEKO Yağ Keçeleri